دوشنبه, 13 بهمن 1393 ساعت 19:53

5 ماده غیر لبنی سرشار از کلیسیم

(0 رای)

کلسیم برای حفظ سلامت استخوانها ضروری است و اولین موردی که برای تأمین این ماده به ذهن ما می رسد لبنیات است. اما کلسیم مورد نیاز بدن ما تنها از محصولات لبنی تامین نمی شود. در واقع کلسیم در موادی باور نکردنی از سبزیجات گرفته تا یک برش پرتقال پنهان شده است. در این مطلب ما به شما مواردی را معرفی می کنیم که با اضافه کردنشان به سبد خرید می توانید منبع غنی از کلسیم را از آن خود کنید.

سبزیجات (برگهای خوراکی)
سبزیجاتی با برگهای سبز تیره همانند اسفناج، حاوی کلسیم و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی هستند. این سبزیجات مفید از بهترین گزینه های یک تغذیه سالم به شمار می روند. سالاد اسفناج و یا خوردن یک وعده اضافی از سبزیجات در وقت نهار می تواند کلسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

مواد غذایی غنی شده
غذاهای آماده معمولاً شهرت بدی دارند اما اغلب آنها با ویتامین ها و مواد معدنی همانند کلسیم غنی شده اند. غلاتی که در صبحانه هستند، بهترین گزینه از این دست و بهترین راه برای جذب کلسیم می باشند؛ البته باید مراقب شکر افزوده آنها باشید.

پرتقال
این همه مرکبات خوشمزه، هرکدام حاوی کلسیم می باشند. یک برش پرتقال تازه نه تنها سیستم ایمنی بدن شما را بالا می برد بلکه باعث می شود فرم استخوان بندی بدن را در فرم ایده آل خود حفظ کنید.

بادام
بادام حاوی کلسیم و ویتامین E است که هر دوی آنها سلامت مو و ناخنهای شما را تضمین می کنند. یک مشت، بادام کلسیم مورد نیاز روزانه بدنتان را تامین خواهد کرد.

لوبیا چیتی
لوبیا سرشار از پروتئین، فیبر و کلسیم است و یک ماده غذایی عالی و مقرون به صرفه است که به راحتی میتوانید به دستور غذایی خود اضافه کنید.

موضوع این ماه از نگاه شما

 • زهرا
  ببخش و رها کن
  سلام به همه ی قلبای عاشق یه ماه پیش از عشقم خیانت دیدم اونم با شاگرد خودم ولش کرد و باز اومد بطرفم ولی رابطمون اونقد سرد شده بود که هر چی سعی کردیم نشد بهش بیشتر ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • Behzad
  پاسخ: دیدگاه های شما درباره موضوع خیانت
  بنظرم اگه عاشق هم باشین هیچگاه اسم طلاق رو نمیارین .اگه واقعا عاشق هم هستید به زندگیتون ادامه بده که بعدا پشیمون نشین

  متن کامل این دیدگاه

   
 • هیوا
  ازدواج
  سلام من تازه نامزد کردم نامزد من پسر دائیم هست که از بچگی باهم بزرگ شدیمایشون یک سال و نیم از من کوچکتر هستن من نمی دونمآیا انتخابم درست بوده یا نه میترسم این ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • Behzad
  شیرین اما تلخ
  من نو سن 18 سالگی عاشق ی دختری سال از خودم کوچیکتر شدم که دوسال ازم کوچیک بود رابطه من اون خیلی جدی و پر از شور نشاط بود اما فقط یک سال طول کشید بعد جدایی، بعد دو ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • ماندانا
  خیانت
  من چند سال پیش با کسی آشنا شدم که دم از عشق میزد و خودش و هونوادش تو چند سال دوستیمون دروغ های زیادی بهم گفتن که چنتاش در طول دوستی رو شد که مسایل مهمی نبود ولی ...

  متن کامل این دیدگاه