آشنایی با گزارش های ویدیویی آبی روز

لطفا برای سفارش ساخت گزارش ویدیویی از فعالیت خود و کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما با آبی روز تماس بگیرید

دوشنبه, 13 بهمن 1393 ساعت 19:53

5 ماده غیر لبنی سرشار از کلیسیم

(0 رای)

کلسیم برای حفظ سلامت استخوانها ضروری است و اولین موردی که برای تأمین این ماده به ذهن ما می رسد لبنیات است. اما کلسیم مورد نیاز بدن ما تنها از محصولات لبنی تامین نمی شود. در واقع کلسیم در موادی باور نکردنی از سبزیجات گرفته تا یک برش پرتقال پنهان شده است. در این مطلب ما به شما مواردی را معرفی می کنیم که با اضافه کردنشان به سبد خرید می توانید منبع غنی از کلسیم را از آن خود کنید.

سبزیجات (برگهای خوراکی)
سبزیجاتی با برگهای سبز تیره همانند اسفناج، حاوی کلسیم و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی هستند. این سبزیجات مفید از بهترین گزینه های یک تغذیه سالم به شمار می روند. سالاد اسفناج و یا خوردن یک وعده اضافی از سبزیجات در وقت نهار می تواند کلسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

مواد غذایی غنی شده
غذاهای آماده معمولاً شهرت بدی دارند اما اغلب آنها با ویتامین ها و مواد معدنی همانند کلسیم غنی شده اند. غلاتی که در صبحانه هستند، بهترین گزینه از این دست و بهترین راه برای جذب کلسیم می باشند؛ البته باید مراقب شکر افزوده آنها باشید.

پرتقال
این همه مرکبات خوشمزه، هرکدام حاوی کلسیم می باشند. یک برش پرتقال تازه نه تنها سیستم ایمنی بدن شما را بالا می برد بلکه باعث می شود فرم استخوان بندی بدن را در فرم ایده آل خود حفظ کنید.

بادام
بادام حاوی کلسیم و ویتامین E است که هر دوی آنها سلامت مو و ناخنهای شما را تضمین می کنند. یک مشت، بادام کلسیم مورد نیاز روزانه بدنتان را تامین خواهد کرد.

لوبیا چیتی
لوبیا سرشار از پروتئین، فیبر و کلسیم است و یک ماده غذایی عالی و مقرون به صرفه است که به راحتی میتوانید به دستور غذایی خود اضافه کنید.

salemzi.com

موضوع این ماه از نگاه شما

 • سپید
  خیانت
  بله وقتی 15 ساله بودم با وجود اینکه اکثر فامیل و خودم موافق ازدواج با پسر خاله ام بودم اما او با خونسردی خیانت کرد و رفت دنبال یه غریبه اهل اهواز .

  متن کامل این دیدگاه

   
 • mehdi
  عشق
  دوستان عشق بهترین هدیه از طرف خداوند به انسان هست..اما متاسفانه بعضی ها اصلا از این موضوع خبر ندارن به کسی دل نبندید که هیج تکیه گاهی نداره..... فقط واسه سرگرمی ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • نانا
  تعهد به خود
  به نظر من ادم قبل اینکه به طرف مقابلش تعهد داشته باشه، باید به خودش تعهد داشته باشه. کسی که وفاداری صداقت و خیلی چیزای مثبت داره و باور و اعتقادش ایناس بعد از ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • نیما
  خیانت از ابتدای یک رابطه
  من سال گذشته با خانمی آشنا شدم که از همون اول با گفتن دروغ هایی شروع به خیانت کردو متاسفانه اینقدر در گفتن دروغ مهارت داشت که من همه حرفاشو باور کردم.این کار تا ...

  متن کامل این دیدگاه

   
 • ali
  خيانت
  دوستان از دلايل خيانت مردان به زنان هيزي مردان در نوجواني نيز ميباشد مرداني كه در نوجواني به دليل عدم ارضا واقعي و نيز محدوديت ها و نيز درك درست مسايل جنسي هرزه ...

  متن کامل این دیدگاه